Ekonomi

Morgan Stanley tahmin indirimi nedeniyle NetEase hisselerinde düşüş bekliyor

Morgan Stanley, önümüzdeki 60 gün içinde NetEase hisseleri için olumsuz bir görünüm belirten yeni bir araştırma taktiği yayınladı.

Firmanın değerlendirmesi, 23 Mayıs’ta raporlanması beklenen 2024’ün ilk çeyreği için kazançların kaçırılmasıyla sonuçlanabilecek tahmin ve rehberliğin düşürülmesi de dahil olmak üzere çeşitli faktörler nedeniyle şirketin hisse fiyatında olası bir düşüşe işaret ediyor.

Morgan Stanley bu senaryonun gerçekleşme olasılığını %70 ila %80 ya da “çok olası” olarak değerlendirdi.

Yatırım şirketi, NetEase için 2024 yılı boyunca daha zayıf bir büyüme ve marj görünümü öngörüyor. Bu durum, eski oyun başlıklarını etkileyen makroekonomik zayıflığa, daha yüksek satış ve pazarlama giderlerine yol açan artan rekabete ve yasal düzenleme değişiklikleri potansiyeline bağlanıyor.

Bu faktörlerin hem mevcut hem de gelecekteki oyun başlıkları için hasılat potansiyelini ve yatırılan sermaye getirisini (ROIC) azaltması bekleniyor.

Morgan Stanley, NetEase için 2024 yılında oyun gelirlerinde ve net kârda %6-7’lik bir büyüme öngörüyor ki bu da konsensüsün altında kalıyor.

Şirketin hisseleri şu anda 2024 yılı için öngörülen hisse başına kazancının (P/E) 13 katından işlem görüyor ve bu da öngörülen kazanç büyüme oranının (PEG) yaklaşık iki katına denk geliyor. Bu değerleme, tarihsel ortalamalarına kıyasla daha pahalı kabul ediliyor.

NetEase’in oyun hattının görünürlüğü de, özellikle de Tencent’in sert rekabetiyle karşılaşması beklenen ‘Naraka Mobile’ın yaz aylarında piyasaya sürülmesinden sonra, bir endişe kaynağıdır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

golbasi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu