Ekonomi

Infosys hisseleri olumlu analist değerlendirmesinin ardından yükseldi

Infosys Ltd ADR (INFY) hisseleri, BofA Securities analistlerinin 2025 yılına kadar talepte beklenen artışa atıfta bulunarak hisse senedinin notunu yükseltmesinin ardından Salı günü Amerika Birleşik Devletleri’nin erken işlem saatlerinde %1’den fazla artış gösterdi.

Infosys hisselerinin notu ‘Nötr’den ‘Al’a yükseltildi ve hedef fiyat 1,735 INR’den 1,785 INR’ye (21.50 ABD dolarına eşdeğer) yükseltilerek mevcut fiyatlardan %21’lik bir potansiyel artışa işaret edildi.

Her ne kadar 2025 yılının görünümünü tahmin etmek için henüz erken olsa da, analistler önümüzdeki yıl BT hizmetlerine yönelik talebin konsolide olacağını öngörüyor ve şunları belirtiyor “(1) Covid salgınının ardından BT harcamalarındaki artışın 2024 takvim yılının ortasına kadar dengelenmesi, (2) Bankaların Basel III standartlarına uyma zorunluluğunun düzenleyici teknoloji harcamalarını artırması, (3) 2027 yılındaki son destek tarihi nedeniyle işletmelerin SAP sistemlerini yükseltme aciliyetinin artması ve (4) Amerika Birleşik Devletleri seçimlerinden sonra dönüştürücü BT projelerine yapılan harcamaların artabileceğine olan inancımız.”

Ayrıca analistler, önümüzdeki mali sonuçların son düzeltmeyi temsil edeceğini ve 2024 takvim yılındaki kazançlar için bir temel oluşturacağını belirtti.

Analistler, “Değerlendirmemize göre, 2024 takvim yılı ve 2025 mali yılı için piyasa tarafındaki beklentiler, Accenture tarafından hazırlanan raporun ardından, gelir artışında yaklaşık %5’e ve istikrarlı bir FVÖK marjına ayarlandı” dedi. “Önümüzdeki hafta açıklanacak mali sonuçların ve tahminlerin (mütevazı performansın bir başka çeyreğini yansıtacağını tahmin ediyoruz), (1) halihazırda güvence altına alınmış olan büyük sözleşmelerden kaynaklanan %2’lik olumlu etki ve (2) mevcut rakamlara göre isteğe bağlı harcamalarda önemli bir azalma riskinin minimum olduğu değerlendirmemize dayanarak, kazanç projeksiyonları için kesin ayarlamayı ve temel çizgiyi belirleyebileceğine inanıyoruz.”

Infosys hisselerinin performansının 2024, 2023 ve 2022 takvim yıllarının başından bu yana sırasıyla %8, %22 ve %40 oranlarında NIFTY endeksinin gerisinde kalmasıyla birlikte analistler, hissenin mevcut değerlemesinin bugünkü not artışını desteklediğini belirtti.

Infosys’in yapay zeka girişimlerine ilişkin yorumlarında analistler, şirketin ilk aşamalarda olduğunu ancak Handelsblatt grubu ile yakın zamanda yapılan bir ortaklığa atıfta bulunarak aktif bir katılımcı haline gelmesinin muhtemel olduğuna dikkat çekti.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

karesihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu