Ekonomi

Zuma Capital Presidio Property Trust’ta yönetim kurulu revizyonu istiyor

ATLANTA – Presidio Property Trust, Inc. şirketinin (NASDAQ: SQFT) önemli bir hissedarı olan Zuma Capital Management, LLC, değişimi başlatmak ve hissedar değerini artırmak amacıyla şirketin Yönetim Kurulu için beş yeni aday önerdi. Presidio’nun A Serisi Adi Hisse Senetlerinin yaklaşık %7,7’sini elinde bulunduran yatırım şirketi, Presidio’nun 2024 Yıllık Hissedarlar Toplantısı öncesinde adaylarını açıkladı.

Zuma Capital’in bu hamlesi, Presidio’nun hisse fiyatı performansı ve kurumsal yönetimine ilişkin endişelerin ortasında geldi. Yatırım grubu, Presidio’nun halka açılmasından bu yana Toplam Hissedar Getirisinin (TSR) % -24,09 ve üç yıllık TSR’sinin % -23,00 olduğuna işaret ederek, mevcut yönetim kurulunu hissedarların çıkarları doğrultusunda hareket etmediği gerekçesiyle eleştirdi.

Adaylar, Reuben Berman, Stefani Carter, Vito Garfi, Brent Morrison ve Elena Piliptchak, ticari gayrimenkul, kurumsal yönetim ve sermaye tahsisi konularındaki deneyimleri nedeniyle seçildiler. Zuma Capital, Presidio’nun yöneticileri için uzun vadeli iş sözleşmelerinin onaylanması da dahil olmak üzere mevcut yönetim kurulunun son eylemlerinin, gerekli değişikliklere direnç gösteren yerleşik bir liderliğin göstergesi olduğunu iddia ediyor.

Zuma Capital Management’ın Yönetici Üyesi Brent Morrison, adayların şirketin geri dönüşü için yapıcı fikirleri tartışmak üzere Presidio’nun hissedarlarıyla ilişki kurmaya hazır olduklarını ifade etti. Önerilen yönetim kurulu üyeleri, Presidio’nun tam potansiyelini ortaya çıkarmak için ortak bir yönetim kurulu diyaloğunu desteklemeyi amaçlıyor.

Zuma Capital Management tarafından yapılan basın açıklamasında, firmanın Presidio ile Presidio’nun CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Jack Heilbron ile bağlantılı özel bir yatırım danışmanlığı firması olan Centurion Counsel, Inc. arasındaki açıklanmayan iş ilişkileri hakkında da sorular yönelttiği belirtiliyor.

Zuma Capital Management’ın Presidio’da yönetim kurulu değişikliği için yürüttüğü kampanya, firmanın işletme performansını iyileştirmek ve hissedar değerini artırmak için yeni bir bakış açısına ihtiyaç duyulduğuna olan inancının altını çiziyor. Yaklaşan yıllık toplantı, Presidio’nun hissedarlarının şirketin liderlik yönüne karar vermeleri için kritik bir dönüm noktası olacak.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu