Haber

Yunan basınında Türk donanmasının 100 gemili resmi geçit töreni: Erdoğan’ın emriyle güç gösterisi yaptılar

Cumhuriyetin 100’üncü yılı nedeniyle Türk donanması, 100 gemiyle İstanbul Boğazı’nda tarihinin en büyük resmi geçit törenini gerçekleştirdi. Savaş uçakları ve helikopterlerin eşlik ettiği törende denizciler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı “çimariva” ile selamladı. Yunan basını, Türk donanmasının bu saldırısını “güç gösterisi” olarak değerlendirdi.

ADALAR BÖLGESİNDE 100 GEMİ TOPLANDI

“100’üncü Yılda 100 Gemi” adı verilen etkinlik kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait fırkateynler, ada sınıfı korvetler, mayın avlama gemileri, amfibi gemiler, devriye gemileri, lojistik gemileri, hücumbotlar ve denizaltılardan oluşan 100 gemi denize indirildi. adalar bölgesinde toplanmıştır.

“ANKARA GÜÇ GÖSTERİSİ YAPIYOR”

Türkiye 100. yıl kutlamalarının gerçekleştirdiği bu atılım Yunan basınında geniş yankı buldu. Pronews, Ankara’nın “güç gösterisi” yaptığını vurguladı. Haberde, bu görüntülerin paylaşıldığı birçok sosyal medya hesabının bağlantılarına da yer verildi.

“GEÇİT SIRASINDA 101 TOP ATIŞI YAPILDI”

Karditsastakra’da haberler “Türk savaş gemileri Boğaz’dan (meydan okurcasına) geçiyor” başlığını taşıyordu. Ayrıca NATO’ya bağlı hesapların da gemilerin geçişine ilişkin tebrik mesajları yayınladığı kaydedildi. İeidiseis.gr sitesinin manşeti ise “Türkiye’nin güç gösterisi: 100 savaş gemisi törene çıkarıldı” oldu. Haberde ayrıca, “Törene Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK’ün de aralarında bulunduğu 20 savaş uçağı eşlik etti. Son olarak geçit töreninde 101 top atışı yapıldı.” bilgi verildi.

“TÜRKİYE AÇIK BİR TEHDİT YAPIYOR”

Olympia sahasında gemilerin Boğaz’dan geçişine yönelik açık tehdit kullanıldı. “Türkiye’den gelen bu açık tehdidin dikkat çekici yanı, X’teki Kuzey Atlantik ittifakına bağlı hesapların Türkiye’yi kuruluş yıldönümünde tebrik etmesidir” denildi.

“ERDOĞAN’IN EMRİYLE GÜÇ GÖSTERİSİ YAPMAK İÇİN TOPLANIYORLAR”

DeFancenet web sitesinde, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıldönümünü kutlamak için 100 gemi köprünün altından geçerken, Türk filosu tüm Türk filosu, emirleri üzerinde bir güç göstermek için Boğazda toplanıyor. Erdoğan.” İskra’nın internet sitesinde “Türk filosu ABD ve İsrail’e güç gösteriyor” denildi.

kabaduzajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu