Haber

üyelik kayıtları devam ediyor

üyelik kayıtları devam ediyor

ANKARA – 28. Milletvekili Genel Seçimi sonrası Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne milletvekili kayıt işlemleri devam etti.

Bu kapsamda CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Rümeysa Kadak ve Hulki Cevizoğlu, AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala bugün kayıt yaptırdı.

Birçok gençle birlikte rozetini almaya gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak, gece gündüz demeden AK Parti teşkilatı üyelerine teşekkürlerini ileterek birlik mesajlarımızı iletti. Ne kadar diri olduğumuzu ve demokrasiye olan inancımızı dünyaya gösterdik. Çünkü bu Avrupa’daki en yüksek oran. Bu yüzden emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Seçim sürecinde kırgınlıklar olabilir. Umarız kimseyi kırmamışızdır. Kalıcı komşuluğumuzun kardeşliğimiz olduğuna inanıyorum. O yüzden bu noktadan sonra şunu çok net bir şekilde söylemek istiyorum: Benim burada bir odam varsa, bütün genç arkadaşlarımızın odası var. Hangi partiden olursa olsun, hangi ideolojiden olursa olsun tüm genç arkadaşlarımız için çalışıyoruz. Bize oy verenlere teşekkür ediyoruz. Oy vermeyenlere teşekkür ederiz. Demokrasi böyle bir varlıktır. Herkes için çalışacağız, muhalefetteki arkadaşlarımız için çalışacağız. Genç oranımızı artırmak istiyoruz. Ama şans değildi. Umarım bundan sonra muhalefet partileri de gençlik oluşumlarına destek verirler. 30 yaş altı 5 milletvekilinden 4’ü AK Parti’de. Bunun değerli bir açıklama olduğunu düşünüyorum. Gençlerin samimiyete ne kadar değer verdiğini gördük” dedi.

Rozetini eşiyle birlikte takan CHP’li Cavit Arı, beraberinde getirdiği portakal kabuğu reçelini basın mensuplarına ve meclis üyelerine ikram etti.

AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, dünyaya örnek olacak bir seçim süreci yaşandığını belirterek, “Milletin iradesi, bazı odakların ve dünyanın bazı kesimlerinin bu konuda oluşturmak istediği gereksiz atmosferi de paramparça etmiştir. Türkiye’nin seçimleri. Nihayet milletimiz istikrardan yana Cumhurbaşkanımızı seçerek ortaya koydu.”

Ala, Türkiye’nin 5 yıl kazandığını belirterek, “Türkiye’yi her alanda geliştirip dünyanın kalkınmış, kalkınmış en büyük 10 ekonomisinden biri haline getireceğiz.”

AK Parti İstanbul Milletvekili Hulki Cevizoğlu, Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanlar liderliğinde değerli işler yapacaklarını belirterek, “Ülkemizin kalkınmasında önemli işler yapacağız” şeklinde konuştu.

Basına açıklamalarda bulunan 32 yaşındaki CHP İzmir Milletvekili Gökçe Gökçen, “Genç biri olarak milletvekili olmaktan, gençlerin ve kadınların temsilcisi olmaktan gurur duyuyorum. Maalesef buna baktığımda maalesef Ülkede milyonlarca genç ve milyonlarca kadın kendisini hayal kırıklığına uğratan olaylarla karşı karşıya kalıyor.Hayal kırıklıklarını görünce umut etmek isteyen gençler var.Tam olarak o gençlerin burada temsilcisi olmaktan gurur duyuyorum.Heyecanlıyım, Tabii ki ülkemiz için çalışacağız. Halkın acısı nedir diyerek bugüne kadar yaşadığımız tedirginliklerle yaşamaya devam edeceğiz” dedi. Biz bu sorunları çözmek için çaba sarf eden siyasetin içindeyiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu