Haber

UEFA B Antrenör Yetiştirme Programı’nın ikinci aşaması Erzurum’da başladı

İlk etapları Ocak ayında Antalya’da düzenlenen UEFA B 31-32-33. Grupların ikinci etap antrenmanları Erzurum’da başladı.

Programlar; “Gerçeğe Dayalı”, “Oyun İçi Akıcı” ve “Aday Koç Odaklı” olarak oluşturulan yeni metodoloji çerçevesinde düzenlenmiştir. Piyon oyuncu kümeleri, yaş kümelerine kıyasla saha çalışmalarında temel oluşturur. İçerik olarak yenilenen programlarda aday antrenörler farklı kriterlere göre değerlendirme süreçlerinden geçmektedir. Antrenmanlara UEFA B Program Yöneticisi ve Antrenör Eğitimcisi Emrah Aykurt ile antrenörler Kemal Coşkun, Fatih Serkan Albayrak, Aşkın Çift, Emre Aydemir ve Sercan Görgülü katılıyor.

Futbol Geliştirme Müdürü Oğuz Çetin, “İlk etap antrenmanlarının ardından kulüplerde staj yaparak kendilerini geliştirme fırsatı bulan teknik direktör adayları, ikinci etap öncesi saha antrenmanlarının video çekimlerini yapıyor ve rehberliğinde online zoom toplantıları ile sunumlar yapıyor. Antrenör adaylarımıza eğitim programları öncesi ve sonrasında ihtiyaç duyduklarında antrenör eğitmenlerimiz tarafından rehberlik ve geri bildirim sağlanmaktadır. Bu sayede her zaman bir öğrenme ortamı sağlamayı hedefliyoruz.”

34-35. Kümelerin UEFA B Antrenör Yetiştirme Programı’nın ikinci etapları, Ağustos ayının ikinci yarısında Erzurum’da devam edecek. – ERZURUM

orhaneli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu