Haber

Tahsin Tarhan’dan Bursa Körfez’de Teslim Etmediği Konutlarla İlgili TOKİ’ye Tepki: “Evler Yok, Müteahhit Kaçtı”

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, TOKİ’nin Kocaeli’nin Körfez ilçesinde 1.500 aileye aidatlarını ödemelerine rağmen evlerini teslim etmediğini belirterek, “2020 yılında ihale yapıldı, müteahhit yoktu. Müteahhit işi bıraktı. Üye kayıtları tutuldu.” o günün şartlarında yapıldı kimler için yapıldı bu evler dar gelirli vatandaşlar için buraya yapılacaktı ama evler maalesef yok inşaatta müteahhit yok bırakıp kaçtılar dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kocaeli’nin Körfez ilçesinde TOKİ’nin ihale ettiği ancak teslim etmediği 1500 TOKİ konutuyla ilgili hak sahibi aileleriyle basın açıklaması yaptı.

İlimtepe Mahallesi TOKİ projesi için kayıt üretiminin 2019’da başladığını belirten Tarhan, “Vatandaş başvurularını yaptı, aidat ödemeye başladı. 2020’de ihale yapıldı müteahhit yoktu. Müteahhit işi bıraktı. Üyelik kayıtları o günün tüzüğünde yapılmıştı kimler için yapılıyor dar gelirli vatandaşlara bu evler yapılacaktı ama maalesef evler yok inşaatta müteahhit yok gitti gitti kaçtı

Vatandaş hakkını arıyor, ‘TOKİ nerede? Üyeliklerimiz yapıldı, aidatları ödedik, maalesef hala konut yok. Bizimle başlayan diğer bölgelerdeki evler teslim edildi, buraya 1500 konut yapılması gerekiyordu. Kayıt yapıldı, vatandaş aidatını ödedi ama ne yazık ki burada ne TOKİ var ne de müteahhit.”

TOKİ mağduru bir vatandaş şunları söyledi:

“2020 yılında ihaleye çıkan TOKİ konutlarının henüz yapılmaması konusunda hak sahipleri olarak hakkımızı talep ediyoruz. aynı tarihte kuraya girdiğimiz İzmit’teki TOKİ evleri hak sahiplerine teslim edilirken bu durumda biz mağdur oluyoruz. o zaman, bu fırsat şu anda tamamen ortadan kalktı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu