Ekonomi

Spot BTC ETF’lerinin onaylanacağı beklentisiyle Bitcoin vadeli işlemlerine olan ilgi artıyor

Bitcoin vadeli işlemleri açık pozisyonları bugün önemli bir artışa tanık oldu; CME’nin Bitcoin vadeli işlemleri açık pozisyonları %6,14 artarak 3,89 milyar dolara yükseldi. Bu, Binance liderliğindeki platformlarda 113,10 bin BTC’lik açık pozisyonla toplam 466,98 bin BTC’lik açık pozisyona katkıda bulundu. Toplam CMEBTCAçık faiz 100.000 sınırını aştı ve bu da kripto para birimini çevreleyen beklentiler arasında olumlu piyasa duyarlılığını yansıtıyor.

Spot Bitcoin ETF’lerinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından beklenen onayının, Bitcoin pazarına milyarlarca dolar çekmesi bekleniyor. Analistler, Mart 2024’teki ilk faiz indirimlerinin kripto para birimlerinde bir ralliyi tetikleyebileceğini ve Nisan 2024’te beklenen Bitcoin yarılanmasıyla aynı zamana denk gelebileceğini varsayıyor.

Bugün Bitcoin’in Fiyatı %1,77 artışla 35.337,98 dolara yükselirken, işlem hacimleri %27,62 arttı. Bu yükseliş trendi, Fed’in piyasa tarafından olumlu yorumlanan güvercin duruşundan kaynaklanıyor. Analistler yükseliş eğilimi göz önüne alındığında Bitcoin için 50.000 dolarlık bir hedef fiyat belirlediler.

Dijital varlıklarla ilgili diğer haberlerde, balinaların bugün 300 milyon CHEST tokenı satın alması, altcoin pazarındaki değerli aktiviteye işaret ediyor. Bu arada HSBC, dijital varlık saklama hizmetleri sağlama planlarını duyurdu ve bu, kripto para birimlerinin geleneksel finans kurumları tarafından ana akım olarak benimsenmesine yönelik bir başka adıma işaret ediyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

habercekerek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu