Haber

Son Dakika: Dışişleri Bakanlığı’nda devir teslim! Hakan Fidan, Mevlüt Çavuşoğlu’ndan görevi devraldı

Bakanlar Kurulu’nun yeni üyeleri dün itibarıyla göreve başladı ve eski bakanlardan birer birer görevlerini devraldı. Hakan Fidan ve Mevlüt Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanlığı’nda düzenlenen daire devir teslim töreninde kameralar önünde açıklamalarda bulundu.

“ÇAVUŞOĞLU İLE ARKADAŞLIĞIMIZ OKUL DÖNEMİNDE BAŞLADI”

Bakan Fidan yaptığı ilk açıklamada şu ifadelere yer verdi: “MİT’te 13 yıl görev yaptıktan sonra Dışişleri Bakanlığı’na atanan Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Sayın Çavuşoğlu ile arkadaşlığımız okul yıllarında başladı. bir devlet adamı ve dost olarak üstün nitelikler.

“DEVLETİMİZİN BÜYÜKLÜĞÜ İÇİN HER TÜRLÜ MÜDAHALEYİ GÖSTERECEĞİZ”

Cumhuriyetimizin 100. yılında bugün sizlerle birlikte olmaktan gurur duyuyorum. Devletimizin ve milletimizin bütünlüğü ve refahı için her türlü fedakarlığı yapacağız. Devletimize, milletimize ve ülkemize hayırlı olsun. Allah korusun.”

ÇAVUŞOĞLU: TERÖRE KARŞI BİRLİKTE MÜCADELE ETTİK

Mevlüt Çavuşoğlu törende yaptığı konuşmada, “En hassas konularda Hakan Fidan ile birlikte ülkemizin bekasına sahip çıktık. Teröre karşı birlikte mücadele ettik. Her zaman desteğe hazır olacağım. Birlikte yürümekten onur duyduğum Cumhurbaşkanımızla Türk Yüzyılını birlikte yürüyoruz.”

haberonikisubat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu