Haber

Son Dakika: Adalet Bakanı Bozdağ: Erzurum’daki mitingde yaşanan olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı, gözaltına alınanlar var.

Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün Erzurum’da yaptığı mitingde 100-200 kişilik bir grubun taşlı saldırısına uğradı. Saldırıda mitinge katılan çok sayıda kişi yaralandı.

“SORuşturma TUTUKLU OLDU”

Saldırıyla ilgili katıldığı canlı yayında konuşan Taşlı, “Keşke böyle bir olay hiç yaşanmasaydı. Soruşturmada gözaltına alınanlar var” dedi.

“İMAMOĞLU’NUN TUTUMU DİKKATE ALINMALI”

Bakan Bozdağ sözlerine devam ederek, “İmamoğlu’nun taş atması ve tavrı kınanmalıdır.”

NE OLDU?

Millet İttifakı başkan yardımcısı adayı ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün Erzurum’da seçmenleriyle bir araya geldi. İmamoğlu seçim otobüsünde konuşma yaparken, kalabalık taş, şişe gibi cisimleri fırlatmaya başladı. İmamoğlu’nun konuşmasını yarıda kesip alandan ayrıldığı sırada otobüsün camları kırıldı. Kalabalık kümenin attığı taşlar da miting alanında toplanan vatandaşları hedef aldı.

“ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIZ”

Konuyla ilgili AK Parti kanadından açıklama Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten geldi. NTV ekranlarında canlı yayına katılan Çelik, “Biz dikkatle takip ettik. Prensip olarak siyasete yönelik her türlü şiddete karşıyız. Birileri bir şey yaptıysa kapsamlı soruşturma yapılır. Bu bir şeydir. Taraf olarak dikkat ediyoruz.”Görünmez. Bu olaydan önce uyarılar yapılır. Burası miting alanı değil, mitingin diğer tarafı olarak yönlendiriliyor.” dedi.

odunpazariajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu