Haber

Sichuan Airlines, İstanbul’dan Chengdu’ya direkt uçuşlara yeniden başladı

Çin’in Sichuan Havayolları, İstanbul Havalimanı’ndan Çin’in güneybatısındaki Chengdu’ya havalanan bir uçağın çarşamba günü Chengdu ile İstanbul arasındaki direkt uçuş hizmetini yeniden başlattı.

Sichuan Airlines İstanbul Ofisi Başkanı Cheng Xiaobo, Chengdu-İstanbul uçuşlarının her Pazartesi ve Çarşamba günü gerçekleştirileceğini bildirdi.

SES (Çince): CHENG XIAOBO, Sichuan Airlines İstanbul Ofisi Başkanı:

“İstanbul’dan Chengdu’ya sefer sayımız 3U3827/8. Seferler her Pazartesi ve Çarşamba günü yapılacak olup uçuş süresi yaklaşık 9 saat olacaktır. Mevcut uçak modellerimiz Airbus 330 ve 350’dir. Bugünkü uçuş Airbus 330 ile gerçekleştirilmektedir. … Dönüş uçuşlarımızda yüzde 90’ın üzerinde yolcu doluluk faktörü söz konusudur.”

Çin’in İstanbul Başkonsolosu Wei Xiaodong’un katılımıyla havalimanında tören düzenlendi. Wei, Sichuan Airlines’ın Chengdu-İstanbul hattını yeniden başlatmasının iki ülke arasındaki personel etkileşimini daha da kolaylaştıracağını ve ekonomi, ticaret ve turizm sektörlerinde ikili işbirliğini teşvik edeceğini söyledi.

Sichuan Airlines, transit yolcularına İstanbul’da konforlu ve hızlı check-in hizmeti sağlamak için Türk Hava Yolları ile iş birliği yaptı.

Nisan 2019’da Chengdu’dan İstanbul’a direkt uçuş başlatan Sichuan Airlines, Kovid-19 salgını nedeniyle bu hizmeti Şubat 2020’de askıya almıştı.

Sichuan Airlines, Çin’in bu yılın başlarında uluslararası seyahat kısıtlamalarını kaldırmasıyla 26 uluslararası rotada uçuşlarına yeniden başladı.

xinhua Haberler Ajans muhabirleri İstanbul’dan bildiriyor. (XHTV)

Kaynak: Xinhua / Turizm

lalapasa-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu