Haber

Rahvan atları Millerdere’de şampiyonaya koştu

Gölcük Belediyesi ve Klasik Spor Branşları Federasyonu iş birliğinde düzenlenen Klasik Rahvan At Yarışları Değirmendere yarışı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Gölcük Belediyesi Klasik Rahvan At Yarışları Değirmendere Koşusu, Rahvan At Bakım ve Konaklama Tesisi Koşu Parkuru’nda büyük ilgi ve katılımla gerçekleştirildi. 10 kategoride düzenlenen yarışlara Türkiye’nin dört bir yanından Gölcük ve Değirmendere’den 124 at katıldı. Büyük heyecan ve çekişmenin yaşandığı yarışlarda; Gölcük Belediyesi adına yarışan atlar; Fresh Quad Colts’ta 1. ve Head Horses’da 3. oldular.

YARIŞLARA YOĞUN DİKKAT

Gölcük Belediyesi Rahvan At Bakım ve Barınma Tesisi Koşu Parkurunda yapılan yarışlar; Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Soydabaş, Kocaeli Vali Yardımcısı Gölcük Kaymakam Yardımcısı Ali Ada, Türkiye Klasik At Sporları Branşları Federasyonu Lideri Zübeyir Bekiroğlu, AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, MHP İlçe Başkanı Derya Çavdar, Gölcüklü seyirciler ve seyirciler vilayetler tarafından dikkatle takip edildi.

TARİHİ SPORLARI EKLEMEYE DEVAM EDİN

Yarışların başında konuşan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Heyecanlı geçen yarışlarda dereceye giren at sahiplerini ve jokeyleri gönülden kutluyorum. Bu güzel günde Türkiye’nin dört bir yanından ilçemize gelerek yarışlara katılan at sahiplerine ve yarışlarda tribünleri tamamen dolduran değerli hemşehrilerime en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de; Tarihi sporumuz olan tempolu at yarışlarına ev sahipliği yapmaya ve desteklemeye devam edeceğiz.”

SIRALAYAN ÖDÜLLENDİRİLDİ

Baş, Alt, Büyük Orta, Küçük Orta, Güverte, Dörtlü Tay, Üçlü Tay, Çift Tay, İthal Atlar (A) ve İthal Atlar (B) kategorilerinde dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu