Teknoloji

DJI, AeroScope Üretimini Durdurdu

Bireysel kullanım için üretilen drone ve drone sistemleri, ekipmanları ile savaş alanlarında bile rol oynamaktadır. Bunun en yakın örneği Rusya-Ukrayna savaşındagörmeye devam ediyoruz.

Öte yandan bugün Rusların Ukraynalı drone pilotlarına saldırmak için kullandığı iddia edilen bir sistemle ilgili büyük bir haber geldi. DJI, herhangi bir duyuru yapmadan, ‘ AeroSkop‘ drone tespit sisteminin üretimini durdurdu.

2013 yılından beri drone üretimi yapan firma, AeroScope çalışmasının sayfasında yer alıyor” dedi. AeroScope artık üretimde değil. ” düşürüldü. Çin merkezli şirket, kararın alaka düzeyini şu anda paylaşmadı.

DJI AeroScope tam olarak ne yapar?

DJI AeroScope, drone’ların kötüye kullanılmasına karşı güvenlik güçleri için geliştirilmiş bir cihaz işlevi görüyor. Cihaz, drone’ların alandaki konumlarını ve verici sinyallerini tespit eder, hem dronun hem de pilotunun konum bilgisi.teklifler.

Bu sistemin arka planı ve Ruslara yapılan yardımlar:

DJI AeroScope’un Ruslar lehine kullanıldığı tezi geçen yıl Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov tarafından ortaya atılmıştı. Fedorov, DJI’dan “doğrudan hatalar” olarak bahsetti. Rusların Ukraynalıları öldürmesine yardım ediyor.” sözlerini kullandı.

  • Portatif AeroScope, üretilmiyor.

Bu tartışmaların ardından DJI, hem Rusya hem de Ukrayna’ya teslimatlarını tamamen durdurdu. Ayrıca birkaç ay sonra AeroScope platformu mobil modelin üretimini de durdurdu.

Yeni kararın Ukrayna’daki savaşla hiçbir ilgisi olmayabilir:

DJI’ın eski siyasetten sorumlu başkan yardımcısı Brendan Schulman, haberin ardından paylaştığı bir gönderiyle kararın arkasında. ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA)Bunun bir ‘Uzak Kimlik’ uygulaması olabileceğinden bahsetti.

Remote ID temelde DJI AeroSpace’in yaptığını yaptı. FAA, kolluk kuvvetlerinin bir bölgedeki insansız hava araçlarını takip edebilmesi için Amerika Birleşik Devletleri’ndeki her insansız hava aracı için bir tane şart koşuyor. kimlik modülü zorunlu hale getirildi. Bu, esasen AeroSpace’in en büyük pazarı olan Amerika Birleşik Devletleri’nde işlevsiz hale gelmesine neden oldu.

egil-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu