Haber

Derince Köprüsü Kavşak İşleri Kapsamında Altyapı Hatları Yerinden Ediliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi (İSU) Genel Müdürlüğü, üretimi devam eden Derince Limanı D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu Bağlantı Yolu Kavşağı Projesi’nin inşaat alanındaki mevcut altyapı sınırlarının kaydırılması için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. hızlıca. Çalışmalar kapsamında toplam 2 bin 700 metre uzunluğunda yeni içme suyu isale hattının imalatı yapılacak.
 

İLETİM LİMİTLERİ YERİNE GETİRİLİYOR

Kocaeli’nin her noktasına kesintisiz, konforlu ve güvenli ulaşım sağlamayı hedefleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Ulaştırma Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü ve İlçe Belediyeleri ile birlikte şehri köprülü kavşaklar, çıkmaz sokaklar ve tünellerle donatıyor. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından inşaatına başlanan Derince Limanı, D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu Bağlantı Yolu Kavşak Projesi’nde çalışmalar aralıksız devam ediyor. Çalışmalar kapsamında inşaat alanı içerisindeki içme suyu iletim hatlarının deplasman çalışmaları da yapılıyor.

2 BİN 700 METRE İÇME SUYU HATTI DEĞİŞTİRİLECEK

İSU, Kocaeli’nin ilk üç katlı kavşak projesi olan ‘Derince Limanı D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu Bağlantı Yolu Kavşak Projesi’ne ilişkin inşaat toprağından geçen içme suyu hatlarının deplasman çalışmalarını büyük bir titizlikle yürütüyor. Derince kavşağında trafik akışını kesintisiz hale getirecek projenin inşaatı öncesinde kesintisiz içme suyunun karşılanması amacıyla 800 mm çaplı çelik borular kullanılarak yürütülen çalışmalarda toplam 2.700 metre içme suyu isale hattının yeri değiştirilecek. Bölge halkının ihtiyaçları.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habernarman.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu