Haber

Deprem bölgesindeki enkazın nereye döküleceği belli oldu.

Bölgede depremden zarar gören 20 bin maden sahası olduğunu söyleyen uzmanlar, her alanın ve kapasitesinin uydu görüntüleri ile incelendiğini anlattı. Yapılan inceleme sonucunda enkazın doldurulması planlanan maden sahalarının listesinin hazırlandığı kaydedildi.

YIKAMA KİRLİLİĞİ SON OLACAK

4T (Temiz çevre, temiz enerji, temiz tarım ve temiz beslenme) Platformu Lideri ve atık yönetimi uzmanı Ali Wish Öner, bir grup gazeteciye yaptığı değerlendirmede, ERCİYES DAĞI büyüklüğünde Enkaz yığını ortaya çıktığını belirterek, bu yığının kaldırılması için arama çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Öner, bu çalışmanın enkazın süratle kaldırılmasını sağlayacağını belirterek, şunları kaydetti:

“Şu anda yapılan hesaplara göre Erciyes Dağı büyüklüğünde olduğu düşünülen moloz, bu açık maden sahalarına ayrıştıktan sonra dökülüyor, bu da devletimizi rahatlatacak. Keşke olmasaydı ama maalesef böyle bir felaket yaşadık.

Yapılacak çalışmalarla hem maden sahaları rehabilite edilecek hem de moloz kirliliği son bulacak. Rehabilitasyon sonrası bu alanların ağaçlandırılması ve çevre ile bütünleştirilmesi söz konusu olabilir.”

habersariz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu