Yaşam

Denizli Cam Bienali’nde Giyilebilir Cam Defilesi

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7.’si düzenlenen Uluslararası Denizli Cam Bienali kapsamında Türkiye’nin ilk ve tek giyilebilir cam defilesi bir kez daha büyük beğeni topladı. Özgün tasarımların sahne aldığı defilede 28 cam sanatçısı çalışmalarını ilk kez podyumda sergiledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Karma Tasarım Atölyesi iş birliğinde düzenlenen Denizli Büyükşehir Belediyesi 7. Uluslararası Denizli Cam Bienali tüm renkleriyle devam ediyor. Kanadalı cam sanatçısı Laura Donefer’in 1989 yılından bu yana düzenlediği efsane cam defilesi “GlassFashion Show”, ilk kez 6. Uluslararası Denizli Cam Bienali’nde Türk cam sanatçıları tarafından sergilendi. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 7. Uluslararası Denizli Cam Bienali’nde özgün tasarımların sahne aldığı cam defilesi bir kez daha büyük beğeni topladı. 28 yetenekli cam sanatçısı eserlerini ilk kez bir stantlı salonda değil, podyumda sergiledi. Özgün ve renkli tasarımların sergilendiği geceye katılanlar unutulmaz bir gece geçirdi.

“Eller Sende temamızla afetlerde kardeşlerimizin yanındayız”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi olarak Denizli’nin her noktasında sadece yapısal değil, vatandaşın ruhuna, kalbine, özüne yönelik kültürel ve sanatsal faaliyetler de yürüttüklerini söyledi. Başkan Osman Zolan, “İşte bu güzel salonu yaptık. Şimdi elimiz gevşedi ve her türlü kültür-sanat faaliyetini yapabileceğimiz bir alanımız oldu. Bugün ayrı bir sanat etkinliği ve güzellik sergiliyoruz. 2011 ve bu yıl 7. Cam Bienalimizi gerçekleştiriyoruz.Cumhuriyetimizin 100.yılında cam bienalimizi 12 ülkeden 100 sanatçıyla düzenlemek istedik ve çok şükür başardık.” – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu