Ekonomi

CareTrust GYO, 52 milyon dolarlık sağlık tesisi kredisini destekliyor

SAN CLEMENTE, Kaliforniya – CareTrust GYO, Inc., bir gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi. (NYSE:CTRE) yakın zamanda 52 milyon doların üzerinde asma kredi sağladı. Bu krediler, Virginia, Missouri ve California’da bulunan ve toplam 3.050 vasıflı bakım yatağı ve 186 destekli yaşam ünitesinden oluşan bir dizi sağlık tesisi tarafından güvence altına alınmıştır.

Virginia’da CareTrust, 1.675 vasıflı bakım yatağı ve 34 destekli yaşam ünitesini içeren 15 mülk için asma kat finansmanı olarak 35 milyon dolar taahhüt etti. Örneğin Missouri’de şirket, 1.245 vasıflı bakım yatağı ve 152 destekli yaşam ünitesi içeren 10 mülk için yaklaşık 9,8 milyon dolar sağladı. 42 ay vadeli, %6 SOFR tabanı ve 1 Aylık SOFR + %8,75 değişken faiz oranıyla sunulan bu krediler, bakım kalitesi ve tesislerin istikrarı ile tanınan bölgesel liderler tarafından işletilen tesisler tarafından güvence altına alınmaktadır.

CareTrust’un Baş Yatırım Sorumlusu James Callister, Virginia ve Missouri finansmanlarında ortak kredi veren Northwind Group ile ortaklık kurmanın değerini vurguladı. Northwind Group’un yaklaşık 200 vasıflı hemşirelik ve yaşlı yaşam topluluğuna yatırımı vardır.

Ayrıca CareTrust, Pasadena, California’da 130 yataklı bir bakım tesisinin satın alınması için yaklaşık 7,4 milyon dolarlık bir asma krediyi tamamladı. 5 yıl vadeli ve %11,5 sabit faizli bu kredi, bölgesel sağlık gayrimenkul yatırımcısına destek veriyor. Güney Kaliforniya tesisi, vasıflı hemşirelik bakımındaki uzmanlığıyla tanınan mevcut kiracı CareTrust tarafından işletilecek.

Callister ayrıca bu mali anlaşmaların CareTrust’un borçlular ve operatörlerle bağlantıları geliştirme stratejisini yansıttığını ve gelecekteki gayrimenkul bazlı satın almaların yolunu açtığını da belirtti.

Bu yatırımlar CareTrust’un mevcut nakit rezervlerinden finanse edildi. Bu hamle, şirketin portföyünü ve operasyonel yan kuruluşlarını ABD genelinde genişletme hedefinin bir parçası. Açıklanan bilgiler CareTrust GYO, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro İçgörüleri

CareTrust GYO, Inc. CTRE (NYSE:CTRE) stratejik asma kredi yoluyla portföyünü genişletmeye devam ederken, şirketin mali durumunu izleyen yatırımcılar en son InvestingPro Verilerini faydalı bulacaktır. CareTrust, 2023’ün üçüncü çeyreği itibarıyla son on iki ayda 2,43 milyar dolarlık piyasa değeri ve %95,73’lük güçlü brüt marjıyla güçlü bir mali pozisyonda görünüyor. Şirketin gelirleri de 2023’te %8,14 artışla sağlıklı bir büyüme gösterdi. aynı dönem. Bu, şirketin hissedarlara değer kazandırma taahhüdünü yansıtan ve gelir odaklı yatırımcılar için değerli bir faktör olan, art arda 8 yıl boyunca temettüsünü artıran %5,49’luk etkileyici temettü getirisi ile tamamlanmaktadır.

InvestingPro Tips, CareTrust’un kendisini 2023’ün üçüncü çeyreği itibarıyla (düzeltilmiş) 27,69 F/K oranıyla yüksek bir faiz oranıyla çalıştığını görürken, şirketin net gelirinin bu yıl artmasının beklendiğini öne sürüyor. Ek olarak hisse senedinin RSI değeri aşırı satış bölgesinde olduğunu gösteriyor ve bu da potansiyel giriş noktaları arayan hisse senedi yatırımcılarının dikkatini çekebilir. CareTrust’un finansal verilerini daha derinlemesine incelemek isteyenler için InvestingPro platformu daha da ayrıntılı analizler sunuyor ve abonelere birkaç ek ipucu sunuyor.

Daha fazla öğrenmek ister misiniz? CareTrust’un InvestingPro’daki profili bilinçli kararlar vermeniz için zengin bilgiler sunar. InvestingPro aboneliğinde %50’ye varan indirimle özel Yeni Yıl indiriminden yararlanın. 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinde ek %10 indirim için SFY24Kupon kodunu kullanın veya 1 yıllık InvestingPro+ aboneliğinde %10 ek indirimden yararlanın. SFY241Kupon kodunu kullanın.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

golmarmaraajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu