Haber

Çalışma saatleri 6 saat mi olacak? Saatler düşecek mi? Bakan Alim’den açıklama

Bakan Bilgin’in açıklamasının ardından mesai saatlerinin kısaltılıp azaltılmayacağı veya çalışma saatlerinin değişip değişmeyeceği sorusu gündeme geldi. Bakan Bilgin, katıldığı programda mesai saatlerinin fazla olduğunu vurgulayarak, çalışma saatlerinin değiştirilmesi gerektiğini vurguladı. Çalışma saatleri 6 saat mi olacak? Saatler düşecek mi? Bakan Bilgin’den açıklama…

ÇALIŞMA SAATİ 6 SAAT Mİ OLACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, katıldığı programda çalışma saatlerinin değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte çalışma saatlerinin kısaltılması gerektiğini vurguladı. Bakan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Hepimizin bildiği gibi 8 saate talebin olduğu bu dönem, sanayi çağının başladığı dönemdi. Muhtemelen bu teknolojik değişimle, bu teknolojik devrimle, işçinin, emekçinin, hizmette çalışan emekçinin ürettiği değer. sektör, ürettikleri ürün, ürettikleri hizmet katlanarak arttı.”

ÇALIŞMA SAATLERİ DÜŞÜRÜLECEK Mİ?

Bakan Alim bugün bu konunun tartışılması gerektiğine değindi. Çalışma saatlerinin 1 Mayıs’ta tartışılması gereken bir iddia olduğunu söyledi. Sanayi çağının başında talep edilen 8 saat çalışma saatlerinin hala kalmayacağına değindi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, “Bu nedenle biz Türkler, birim verimlilik artışını da dikkate alarak çalışma hayatımızı modernize etmek ve çalışma saatlerini daha insani koşullarda yeniden düzenlemek zorundayız” dedi. söz konusu.

İNGİLTERE’DE 5 SAATLİK DENEME YAPILDI

İngiltere’de 6 saatlik uygulamanın hayata geçtiğini ve şu anda 5 saatlik testlerin yapılmaya başlandığını vurgulayan Bakan Bilgin, “Dünyanın birçok yerinde bu çalışmalar yapılıyor. Bunları göz önünde bulundurarak 1 Mayıs’ta çalışma ilişkileri.” terimleri kullandı.

 

camas-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu