Haber

Bakanlık fahiş site ücretlerine karşı harekete geçti

Ücretlerin yüksek olması nedeniyle site yönetimlerine gösterilen yansımaların ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bir açıklama yaparak yasal düzenleme için özel birim kurduğunu duyurdu.

MEVZUAT ÇALIŞMALARI DA YAPILACAK

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Kat maliklerinin haklarının korunması amacıyla birden fazla bağımsız bölümü bulunan konut ve işyerlerinin yönetimi konusunda faaliyet gösteren şirketlere ilişkin mevzuat çalışmalarının yapılması” ifadelerine yer verildi. 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu gereğince, halkın sorunlarının çözümüne yönelik faaliyetlerde bulunmak üzere Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meslek Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde bir birim kurulmuştur.

Kat maliklerinin haklarının korunması amacıyla, birden fazla bağımsız bölümü bulunan konut ve işyerlerinin yönetiminde faaliyet gösteren şirketler için 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanununa göre mevzuat çalışmaları yapmak, çözüme yönelik faaliyetlerde bulunmak. ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği yaparak site yönetimlerinin sorunlarını çözmek. Birim Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş ve faaliyete geçmiştir.

Kurulan birim, konu ile ilgili mevzuat çalışmasının tamamlanmasını müteakip ikincil mevzuat çalışmalarını yürütecektir.

Böylece site yönetiminin hayatındaki bir boşluk giderilmiş olup, ikincil mevzuat çalışmalarının tamamlanması ile sitelerde yaşanan idari sorunların azaltılmasında değerli bir aşama kaydedilmiş olacaktır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu