Haber

Antalya’da 3 kişiyi öldüren sanık hakkında 4 ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Antalya’da 3 kişiyi öldüren, 1 kişiyi de ağır yaralayan sanık hakkında 4 ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Aksu ilçesinde Mahmut Şimşek, Galip ve İbrahim Topdemir’i öldürüp Halil Ülkü’yü ağır yaralayan sanık Ahmet Karabulut hakkında hazırlanan iddianame, Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İddianamede, sanık Karabulut ile mağdurlar İbrahim Topdemir, Mahmut Şimşek ve müşteki Halil Ülkü arasında alacak meselesi nedeniyle husumet yaşandığı belirtildi.

İddianamede, sanığın borcunun bir kısmını ödeyip geri kalanını ödeyemediği için Topdemir, Şimşek ve Ülkü’yü öldürmeyi planladığı, sanığın Topdemir ve Şimşek’i Kurşunlu Mahallesi’ndeki pazar yerine davet ettiği belirtildi.

Topdemir’in oğlu Galip ve Mahmut Şimşek ile birlikte olay yerine gittiği, bir süre konuştuktan sonra sanığın yanında getirdiği silahla araçtaki bu 3 kişiyi vurarak öldürdüğü bildirildi.

İddianamede, sanığın yeni tanıştığı Ülkü’yü vurarak ağır yaraladığı ve bu kişinin öldüğünü zannederek olay yerinden kaçtığı belirtildi.

Kumar borcu iddiası

Sanık Ahmet Karabulut, iddianamedeki ifadesinde İbrahim Topdemir, Şimşek ve Ülkü’ye kumar borcu olduğunu iddia etti.

Şimşek’e 450 bin lira, Topdemir’e 1 milyon, Ülkü’ye ise 100 bin lira borcu olduğunu iddia eden sanık, “Mahmut ve İbrahim ile araçta konuşmaya başladık. Borcun bir kısmını silmelerini istedim, yaptılar. Kabul etmeyince araçtan indim. Mahmut’un, “Elini beline koyduğunu görünce belimden silahı çıkarıp önce Mahmut’a, sonra İbrahim’e, son olarak da Galip’e ateş ettim. Kaç el ateş ettiğimi bilmiyorum, hedefe dikkat etmedim.” ifadesini kullandı.

Daha sonra tefeci olduğunu iddia ettiği Dava ile görüştüğünü belirten sanık, Ülkü’nün borcun faizini indirmemesi üzerine kendisini silahla vurduğunu söyledi.

İddianamede Karabulut’un “kasten adam öldürme” ve “kasten öldürmeye teşebbüs” suçlarından 4 ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi.

Karabulut, 2 Şubat’ta Karaöz İlçesi’nde ateş açarak 3 kişiyi öldürmüş, 1 kişiyi ağır yaralayıp kaçmış, daha sonra yakalanarak tutuklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu