Ekonomi

Ankara Uluslararası Fuar Alanı Tamamlanacak

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, üretimine ara verilen uluslararası fuar alanının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın destekleriyle en kısa sürede tamamlanacağını belirterek, “Ankara en kısa zamanda uluslararası fuarlara ev sahipliği yapacak.”

2018 sonunda inşaatına başlanan fuar alanının kaba inşaatının yüzde 30 seviyesinde tamamlandığını kaydeden Baran, inşaat nedeniyle devam edemeyen inşaat için Başkan Yardımcısı Fuat Oktay’dan destek istediklerini söyledi. kaynak kıtlığı Baran, “Başkan Yardımcımız Sayın Fuat Oktay’ı 14 Nisan’da Ankara Ticaret Odamızda ağırlayarak Ankara’nın sorunlarını ve çözümlerini gündeme getirdik. Bu toplantıda fuar alanının tamamlanmasının, Akyurt’ta yapımına başlanan bu proje ilimizin kalkınması için önemli ve kaynak desteği sağladı. Biz de talep ettik” dedi.

Baran, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın konuyla yakından ilgilendiğini belirterek, “Sayın Oktay, konuyla ilgili inceleme yaptıklarını ve konuyu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ilettiklerini, gerekli zemini vereceklerini bildirdi. fuar alanının tamamlanması.”

Ankara’yı sağlık, kongre ve fuar turizminde geliştirmek için çalıştıklarının altını çizen Baran, “Uluslararası fuarların Ankara’da düzenlenmesi bir yandan üyelerimizin fuar düzenlenen sektörlerde, diğer yandan da fuarların düzenlendiği sektörlerde gelişimine katkı sağlıyor. Öte yandan fuar ziyaretçileriyle şehrimiz döviz kazandıracak. Şehri hareketlendiren fuarlar aynı zamanda başkent Ankara’nın marka şehir olmasına da hizmet edecek” dedi.

Baran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi, her biri 10 bin metrekarelik 4 adet stant salonu, 40 bin metrekarelik kapalı fuar alanı ve 49 bin metrekarelik açık stant alanından oluşacak. 2 bin 250 araçlık otopark alanına sahip olacak merkezde konferans salonları, idari bölümler ve depolama alanları da yer alacak. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu