Haber

AK Partili Durmuşoğlu: “1 yılda 11 ilimizi ayağa kaldıracağız”

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, depremden etkilenen 11 ili bir yıl içinde ayağa kaldıracaklarını söyledi.

Durmuşoğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıların Osmaniye’de de büyük yıkıma yol açtığını hatırlattı.

Depremde zarar gören vatandaşların barınma ve gıda gibi ihtiyaçlarının karşılanması için tüm imkanların seferber edildiğini anlatan Durmuşoğlu, Osmaniye’de 11 bin 600 konut ve bin 598 köy meskeni yapılmasının planlandığını vurguladı.

Durmuşoğlu şunları söyledi:

Van, Elazığ, Malatya, İzmir depremleri, Antalya ve Muğla yangınları, Kastamonu, Sinop, Bartın, Giresun sel afetleri, çukur hareketleri, geçmişte birçok afetlerde olduğu gibi bir yıl içinde 11 ili eski haline getireceğiz. harabeye dönen il ve ilçelerde.Bize olan inancı ve inancı hiçbir zaman boşa çıkarmadık.Milletimizin desteğiyle inşallah 6 Şubat depremlerinin izlerini kısa sürede sileceğiz. Bu büyük felaketin yaşandığı ilk andan itibaren var gücümüzle çalışıyoruz, deprem bölgesinde bazı siyasi partilerden yalan haberler yayarken, ulaşamadığımız tek bir alan bırakmamak için elimizden geleni yapıyoruz. zarar gören vatandaşlarımız üzerinden devletimizi sorgulayıp siyaset yapıyorlar.”

elmalihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu